0554 349 33 96

Hemen Arayın!

info@theliftasansor.com

Bize Ulaşın!

Asansör Bakım Arıza

Asansör Bakım, Onarım, Arıza

The Lift Asansör, makine dairesiz asansörler, insan asansörleri, elektrikli asansörler, sedye asansörleri, yük asansörleri, servis asansörleri, panoramik asansörler ve Engelli asansörlerinin onarım ve servis hizmetlerini vermektedir.

Asansörlerinizin ve çevre birimlerinin kullanım ömürleri sonunda sorun çıkarması durumunda, konusunda uzman personelimiz arıza tesbitiyle soruna müdahale edilip güvenle çalışması sağlanır.

Bahçelievler Asansör Arıza

Asansörlerinin servis bakım onarımlarında kullanılan yedek parça ve ekipmalar Ülkemizin ve dünyanın önde gelen üreticilerinin ürünleri olup kalite olarak birinci sınıftır.

Servis Bakım Onarımda görev yapan teknik personelimiz konusunda uzman olup tüm eğitim ve sertifikaları tamdır. Böylece arızanın tesbitinden onarım ve tamiratın yapılmasına kadar geçen süre son derece kısadır.

Asansör Arıza Servisi

Asansörler yaşam alanlarında ve çalışma ortamlarında daha konforlu bir yaşam sağlarlar. Enerji ve zamandan tasarruf sunarlar. Elektrik ve mekanik aksama sahiptirler ve bütün mekanik elektronik aksamlı ürünler gibi zaman zaman arıza yapabilirler. Asansörler doğrudan can sağlığını etkilediği için Asansör Arıza anında acil müdahale edilmesi gerekmektedir.

Düzenli asansör bakımı yaptırılarak asansörlerin daha az arza yapması sağlanabilir. Üstelik periyodik bakımı yapılan asansörler daha uzun ömürlü olur, daha verimli, daha etkili çalışır. Bu yüzden yıllık zorunlu bakımlar dışında aylık olarak asansör bakımlarının yapılması elzemdir. Bütün bakımlara rağmen arızalar oluştuğu durumda işin uzmanı tarafından müdahale edilmelidir. Firmamız bütün yasal gerekliliklere sahip bir işletme olarak karşılaşılan asansör arızalarına güvenilir çözümler sunmaktadır.

En Sık Karşılaşılan Asansör Arıza Nedenleri

Asansörlerde arızaların temel nedenlerinden birisi yeni kullanıma sunulan asansörlerde imalattan ya da montajdan kaynaklanan kusurların ortaya çıkmasıdır. Düzenli bakımlarının yapılmaması ve eksik bakım yapılması da arıza sebebidir. Bakımın yetkili, uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmemesi de arızlara davetiye çıkarır.

Kullanıcı hataları en sık karşılaşılan Asansör Arıza sebeplerindendir. Asansörün amacından farklı işlevlerde kullanılması, kapasitesinin üzerinde yük yüklenmesi, kullanım kılavuzuna uygun kullanılmaması çoğu zaman arızaya sebep olur.

Gerilim düşüklüğü, gerilim kesilmesi, elektrik kumandasında ve motorunda aşırı ısınma, sürekli çalıştırma sonunda asansörün kendini koruma sistemine alması da karşılaşılan diğer arıza sebepleridir. Kalitesi her ne olursa olsun bir asansörün en az arıza ve en yüksek verimde kullanılabilmesi için yetkili bir servis tarafından her ay periyodik olarak bakımının yapılması gerekir.

7/24 Asansör Arıza Desteği

Asansör arızalarında patentlerin değişim, ana kumanda panosunun değişimi, revizyon panosunun değişimi, butonların değişimi, asansör frenlerinin değiştirilmesi, kapı kilitlerinin değiştirilmesi gerekebilir. Yine asansör kapı diktatörlerinin değişimi, yayaların değiştirilmesi, kabin kapılarının değiştirilmesi, kabin üstü süspansiyonların değişimi, topraklama hat değişimi lazım olabilir.

Firma olarak asansörlerinizin modeli ve türü her ne olursa olsun bakım hizmetleri yanında Asansör Arıza anında da acil destek sağlıyoruz. 7/24 hızlı çözüm üretiyor, asansörlerinizin arızalarını ortadan kaldırarak güvenli biçimde kullanmaya devam edebilmenizi sağlıyoruz.

Periyodik Asansör Bakımı

Asansörler elektronik ve mekanik bileşenlerden oluşan bir sistemler bütünüdür. Bu yüzden bütün elektronik ve mekanik cihazlarda olduğu gibi asansörlerde de zaman zaman arızalar meydana gelebilir. Fakat asansörün diğerlerinden farkı, doğrudan can sağlığını etkilemesidir. Bu yüzden düzenli olarak Asansör bakımı yapılmalı, işin uzmanları tarafından, makineler denetiminde bakım uygulamalarından geçirilmelidir. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereği yıllık bakımların yapılması zorunlu olduğu gibi tavsiyemiz aylık olarak asansörlerin periyodik bakımlarının yapılması yönündedir.

Periyodik bakımı yapılan asansörler bakımı yapılmayan asansörlere nazaran arıza oluşturma oranı daha azdır. Kullanım ömürleri daha uzun olur ve daha konforlu, daha sağlıklı bir kullanım imkanı sunarlar. Elbette periyodik bakımı yapan firmanın yetkinliği de göz ardı edilmemelidir. Firmamız güçlü altyapısı ve uzman kadrosuyla bütün asansör tiplerinde yıllık, periyodik bakımları başarıyla yerine getirmektedir.

Asansör Bakımı ve Faydaları

Bir asansörün kalitesi her ne seviyede olursa olsun bakımları yapılmadığı sürece verimli, güvenli ve sürekli bir işleyişe sahip olmaz. Konusunda uzman, gerekli belgelere ve sertifikalara sahip bir işletme tarafından yapılan bakım sayesinde asansörlerin mekanik, elektrik ve elektronik akşamların tamamı gözden geçirilir. Bütün akşamların sağlıklı çalışabilmesi için bilgisayar destekli kontroller yapılır.

Asansör bakımı, herkesin ve her işletmenin yapabileceği bir hizmet değildir. Bakanlık bunun hakkında yönetmelik ve mevzuatlar çıkarmıştır. Yönetmelikte asansör bakımlarında nelere dikkat edileceği, kimler tarafından yapılabileceği detaylı olarak belirtilmiştir. Çünkü herhangi bir aksilik durumunda devlet, bakım yapan firmayı sorumlu tutmaktadır. Firmamız bu konuda gerekli bütün yasal prosedürlere sahip, yasal bir işletmedir. Bütün asansör bakımlarını yapmaya yetkin olduğu gibi yetkilidir.

Asansör Bakımı Yeterlilik Belgeleri

Asansörler ileri teknoloji ürünleridir. Hanelerde, iş yerlerinde kullanılan asansör türleri değiştiği gibi yapıların yüksekliğine, kullanıcı sayısına, kullanım amacına göre de değişiklik gösterir. Her birinin özellikleri farklı olduğu Asansör bakımı yapacak firmanın o asansör grubunda uzmanlığı olması gerekir. Firmamız Sanayi Bakanlığı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi, Makine Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik Belgesi, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, EN 13015:2002, Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavirlik Belgesi gibi bütün belgelere sahip olarak hizmet vermektedir.

Bahçelievler The Lift Asansör

The Lift Asansör

Asansörlerin modernizasyon, montaj ve bakım işlemleri için ilgili standart ve yönetmeliklerine uygun hizmet vermekteyiz.

Top